DOPRAVA, VYKLÁDKA ZBOŽÍ A PALETOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ

 NAŠE FIRMA SE SNAŽÍ CO NEJVÍCE SNÍŽIT NÁKLADY NA DOPRAVU, DODÁVÁME PO CELÉ ČR A SR. Z NAŠICH SKLADŮ PŘEVÁŽÍME ZBOŽÍ JEN KDYŽ JE TO PRO VÁS VÝHODNÉ. KAŽDOU ZAKÁZKU POSUZUJEME Z HLEDISKA NÁKLADŮ NA DOPRAVU. V KAŽDÉM KRAJI MÁME PARTNERY NEBO VÝROBNÍ ZÁVODY A TAK TYTO NÁKLADY SNIŽUJEME TAK, ABY JSTE CO NEJVÍCE UŠETŘILI.NAŠE FIRMA DODÁVÁ ZBOŽI Z NAŠICH PRODEJEN, NEBO Z NĚKTERÉHO Z VÍCE NEŽ 80 ODBĚRNÝCH MÍST PO ČR A SR, 

 

DOPORUČUJEME VYPLNIT OBJEDNÁVKU, ČI NEZÁVAZNOU POPTÁVKU A MY VÁM VŠE SPOČÍTÁME. VAŠE OBJEDNÁVKA BUDE PLATNÁ AŽ PO ODSOUHLASENÍ NAŠÍ CENOVÉ NABÍDKY.

 

 

1. DOPRAVA ZDARMA

podmínky se vždy řídí podmínkami výrobců a je zdarma při splnění:

 • HELUZ - 24 tun 18-20 palet,  ale máte-le více než jedno auto např. 2,5 kamionu, doprava bude zdarma i na tu poslední polovinu. Menší množství paušál 605 včetně DPH (cca 1/2 kamionu). Doprava zdarma platí i na doplňkové materiály, stropní nosníky, komíny, malty, roletové překlady atd. pokud je splněna tonáž  minimálně 24 tun a více. Doprava zdarma platí pouze pro závozy z výrobních závodů firmy HELUZ při zajišťování přepravy výrobcem přímo na stavbu.

 • WIENERBERGER - Porotherm - 18-20 palet nebo 24 tun

 • XELLA - Ytong - 25 - 28 palet

 • QPOR - PORFIX 21 palet nebo 24,8 tun

 • KM Beta - 28 palet nebo 22 tun

 • DEN BRAVEN od 6050,-Kč včetně DPH doprava zdarma stavební chemie, bazenová chemie,zateplovací příslušenctví, perlinka, lepidla a stěrkové hmoty, folie atd.

 • ROTO - doprava do 30.000,-Kč paušál 786,50 Kč včetně DHP, nad 30.000.-Kč ZDARMA
 • JAFHOLZ - QSB desky - doprava 726Kč,- - 1452,-Kč včetně DPH naceníme dle místa dodání
 • DITON - doprava dle místa určení, doprava se hradí  z výrobních závodů či ze skladů výrobce.  Při odběrech na  našich prodejnách kalkulujeme dopravné z výrobního závodu 300 Kč za paletu zboží.
 • BEST - doprava dle místa určení
 • PICHLER,  THERMOPOR - GIMA - ceny uvedeny EXV výrobní závod, cenu dopravy zkalkulujeme na poptávku dle místa dodání
 • veškeré náklady na dopravu kalkulujeme po obdržení Vaší objednávky do nabídky, která Vám bude zaslána.

Dopravu zboží zajišťuje prodávající. Cena za dopravu zboží a manipulaci s nákladem (množství palet a výše záloh na ně, vykládka hydraulickou rukou apod.) je stanovena podle skutečně vynaložených nákladů v souladu s podmínkami dodavatelů nebo dopravců, kteří uskutečňují dodání zboží. Uvedené náklady na dopravu a manipulaci budou zahrnuty do celkové ceny nabídky, která je uvedena na zálohové faktuře.

V některých případech je  DOPRAVA ZDARMA,  je-li dodavateli prodávajícího zajištěna bezplatná doprava.

2. VYKLÁDKA

V objednávce si kupující zvolí, zda požaduje vykládku materiálu hydraulickou rukou. Pokud si vykládku nezajistí sám, je vykládka zpoplatněna.

Heluz: 2904 Kč  včetně DPH / 1 kamion

Wienerberger - Porotherm: 242 Kč včetně  DPH  / 1 paleta

Xella - Ytong: 2420 Kč včetně DPH  / 1 kamion

QPOR - PORFIX: individuální cena dle vzdálenosti místa doručení od výrobního závodu QPOR v Trutnově

Tondach: 121 Kč včetně DPH  / 1 paleta

Bramac: 121 Kč včetně  DPH / 1 paleta

KM Beta: 181,50 Kč včetně DPH  / 1 paleta

Mediterran: 108,90 Kč včetně DPH  / 1 paleta

BESK: 121 Kč včetně DPH  / 1 paleta

BEST - 2178,-Kč včetně DPH / 1 kamion

Pokud si vykládku kupující zajišťuje sám, nesmí doba vykládky překročit dobu 1 hodiny.

3. PALETOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ

Naše společnost zajišťuje svoz palet z Vaší stavby - podmínky jsou u jednotlivých zakázek řešeny individuelně. Dále máte možnost vrátit palety do našich skladů v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Chotěboři, Golčově Jeníkově nebo ve Světlé n/Sázavou, do výrobních závodů, nebo do některého z 85 skladů našich partnerů po celé ČR.

Při vracení palet přes naši společnost zákazníkovi vrátíme uhrazenou cenu palet mínus opotřebení, nebo si je vrátí sám do některé z výkupen palet.

Paletové hospodářství se při účtování řídí platnými ceníky výrobců a dodavatelů prodávajícího, týká se to i poplatku za opotřebení.
Za palety je účtována zúčtovací cena. Nepoškozené, znovu použitelné palety lze vrátit do expedujícího závodu nebo do závodů tyto palety používající
Lhůta pro vrácení palet je stejná jako u výrobců, obvykle je 3-6 měsíců, u některých výrobců 6 měsíců, u palet BESK 40 dnů. Při vracení je nutné předložit kopie daňových dokladů (nebo jejich čísla).

Wienerberger - Porotherm:Cena palety 242 Kč včetně DPH, při vrácení je poplatek za opotřebení 15% z ceny palety

Heluz: Cena palety 242 Kč včetně DPH  - poplatek za opotřebení 36,3 Kč včetně DPH  . Svoz palet Při počtu min. 250 ks. 1 500 Kč bez DPH (1 815 Kč s DPH). Svoz palet v množství 150-249. Bližší údaje o podmínkách svozu palet poskytne centrální prodejní služba nebo dopravní oddělení.
2 500 Kč bez DPH (3 025 Kč s DPH)

Thermopor - GIMA: Cena palety 90,75,-Kč včetně DPH  poplatek za opotřebení 36,30,-Kč včetně DPH  svoz palet ZDARMA od 600 ks

Xella - Ytong: Cena palety 145 Kč včetně DPH  poplatek za opotřebení 24,20 Kč včetně DPH , svoz palet ZDARMA od 200 ks

H+H: Cena palety 154,20 včetně DPH  poplatek za opotřebení 24,20 Kč včetně DPH

KM Beta: Cena palety 266,20 Kč včetně DPH poplatek za opotřebení 24,20 Kč včetně DPH

Tondach: Cena palety 266 Kč včetně DPH  poplatek za opotřebení 24,2 Kč včetně DPH

Bramac: Cena palety 257 Kč včetně DPH poplatek za opotřebení 36,3 Kč včetně DPH

BEST: Cena palety 302,5 Kč včetně DPH  Kč - při vrácení je poplatek za opotřebení 20% z ceny palety

RIGIPS: Cena palety 544,5 včetně DPH  při vrácení je poplatek za opotřebení 20% z cey palety

Presbeton: Cena palety 290,40 Kč včetně DPH  při vracení je poplatek za opotřebení 30,25 Kč včetně DPH

BESK: Cena palety 248,05 Kč včetně DPH  palety se musí vrátit do 40 dnů do výrobního závodu Praskačka. Poplatek za balné, manipulaci a opotřebení palety činí

60,50 Kč včetně DPH  / paleta. Pokud zákazník již na počátku uvede, že si palety vrátí sám na své náklady v nějaké výkupně palet, bude mu u palet BESK účtováno pouze
157,30- Kč včetně DPH .

 

3. DOPRAVA PPL

Doručení balíku:

 • řidič vás bude v den doručení telefonicky kontaktovat, aby s vámi domluvil podrobnosti předání, oznámí vám přibližný čas doručení, výši dobírky a další případné náležitosti
 • zásilku vám standardně doručíme v rozmezí 8-18 hodin v pracovní dny (přesnou dobu doručení nelze ovlivnit, ale lze ji upřesnit po kontaktu s řidičem). V případě nezastižení vám zanecháme oznámení a balík se pokusíme doručit ještě jednou následující pracovní den
  hmotnost balíku je omezena do 50 kg
 • v určitých lokalitách ČR nabízíme i večerní doručení v rozmezí 17-21 hodin (seznam lokalit naleznete na http://www.ppl.cz/vecerni_doruceni.asp)
 • zásilku vám doručíme následující pracovní den po jejím převzetí od odesilatele
 • cestu zásilky lze sledovat na internetu na webové stránce www.ppl.cz po zadání jejího čísla (11 číslic)

Převzetí a reklamace:

 • Při přebírání zásilky je nutné zkontrolovat obal zásilky - zjevnou vadu (poškození obalu) je nutné ihned oznámit a poznamenat do přepravního listu. Zásilku je tak možné převzít i s touto vadou bez obavy s následným uplatňováním případné škody.
 • Obsah zásilky zkontrolujte po odjezdu řidiče, řidič nečeká na kontrolu obsahu při předávání - skryté vady je možné ohlásit do 3 dnů po převzetí zásilky a zažádat o sepsání zápisu o škodě.

Komunikace s PPL

 

4. Příplatky za dopravu a podmínky dopravy

Střešní krytiny Tondach se zavážejí od 6 palet.

Internetová nabídka platí od tohoto množství.